O nás

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou je okresní město, ležící na pomezí Čech a Moravy v malebné krajině Českomoravské vrchoviny uprostřed chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

Jeho historie je úzce spjata s rozvojem žďárského cisterciáckého kláštera a sahá až do poloviny 13. století. Obec Žďár byla na město povýšena roku 1607, kardinálem Františkem z Ditrichštejna. Dnešní podobu získal bývalý klášter při rozsáhlých přestavbách za opata Václava Vejmluvy v první polovině 18. století. Přestavby navrhl architekt Jan Blažej Santini Aichel.

http://www.zdarns.cz

PechaKucha Night

PechaKucha Night je japonsko-anglický název, který v překladu znamená „Noc povídání“.

Vymysleli jej architekti Astrid Kleinová a Mark Dytham z tokijského architektonického studia Klein-Dytham Architects v roce 2003. Jedná se o příležitost pro prezentaci architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků a techniků a vzájemnou výměnu zkušeností a informací o novinkách v oboru. Protože měli zkušenost jen s architektonickými přednáškami, které velmi často trvají hodiny, hledali, jak zbytečné rozvleklosti zabránit. Výsledek je známý formát přednášek 20 x 20, kde každý přednášející má pro svůj výstup 20 obrázků a ke každému obrázku prostor 20 vteřin o něm pohovořit.

www.pechakucha.org

Tým PechaKucha Nights Žďár nad Sázavou

Mgr. Kateřina Vařáková (majitel licence, dramaturgie)

Mgr. Radka Nováková (produkce)

Mgr. MgA. Pavla Kostelecká (produkce)

Jan Štourač (IT)

Belén Benegasi (grafický design plakátů)

 


Naši partneři:

Pecha Kucha Night - Žďár nad Sázavou
Nahoru